Kovács Rózsa, művészeti vezető [ ▼ ]
E-mail: kovacs.rozsa@egerviz.hu
Kovács Rózsa
Grafikus, művészetterapeuta
a Híd – Tájművészeti Ösvény ötletgazdája, művészeti vezetője
Kis faluban születtem, bár aktív életemet nagyvárosban töltöttem, de a vidéki tapasztalataim újraélednek a kapolcsi létben. Tudom, milyen nehéz leküzdeni a messziről indulás hátrányait. Ezért 12 éve megalapítottam a kapolcsi Művészdét a környékbéli gyerekek egyhetes művésztáborát, ahol kb. 120 gyerek fordult meg és többen sikeresek művészeti pályán. Az évek során önkéntes segítők csatlakoztak hozzánk. A Kunszt Kollektív kapolcsi művészetterápiás csoportom 8-12 fő falubelivel, erős közösséggé formálódott. A csoport önismereti kérdése: hogyan kapcsolódom önmagamhoz, másokhoz?
A Híd – Tájművészeti Ösvény programjában is a kapcsolódás a fontos. Neves kortárs művészek együtt állítanak ki helyi alkotó emberekkel. A falu és a város, a régi és az új történetek adnak randevút, egymásnak esélyt, hogy meghallgatásra találjanak. A mű találkozik a természettel, és ebből a találkozásból valami új születik, ha aktívan közelítünk e térbe.
Csejtei Orsolya, kapcsolattartó [ ▼ ]
Közel 25 éve a kommunikáció különféle területein dolgozom. Leginkább újságíróként közelítem a kultúrát, de ültem a másik oldalon is, és feleltem kortárs művészeti múzeum sajtókapcsolataiért, kiállításokhoz kötődő rendezvényekért is. A Híd-projektben ugyanazt teszem, amit a szakmámban általában: kíváncsiskodom, kérdéseket teszek fel, kérek, organizálok, kapcsolatot tartok az alkotók és a stáb között. Információt szerzek és informálok. Hogy mindig mindenki tudja, hol tartunk, mi következik, ki hogy áll, mit és mikorra várunk, adunk. Részt veszek az áprilisban megvalósuló tájművészeti kiállítás különféle kiadványainak készítésében is – szerkesztek, írok, személyesebb hangú interjúkat készítek a művészekkel, hogy köztük és a leendő közönség között is híd ácsolódhasson. Értsük motivációjukat, kötődéseiket, a művészethez, a földhöz, a vízhez, Kapolcshoz, egymáshoz… stb.
Kaposi Dorka, művészettörténész [ ▼ ]
Az ELTE BTK művészettörténet szakán végeztem 2008-ban. Azóta főleg kortárs magyar művészettel foglalkozom kurátorként és művészeti íróként. Publikációim 2007. óta folyamatosan jelennek meg művészeti folyóiratokban (Új Művészet, Artlocator.) Kurátori tevékenységem középpontjában a képzőművészet nem szokványos megjelenési formái (vagy annak hiánya) állnak.